هشت نکته  مفید برای مراقبت از لپ تاپ

هشت نکته مفید و مهم  برای افزایش طول عمر لپ‌تاپ

قصد داریم هشت نکته مفید برای افزایش عمر  لپ‌تاپ ‌ها بیان کنیم که شما با عمل کردن به این هشت نکته می توانید تا حد زیادی عمر لپ‌تاپ خود رو افزایش دهید .

هشت نکته مفید و مهم  برای افزایش طول عمر لپ‌تاپ

 

1. از گذاشتن لپ‌تاپ بر روی فرش  موکت و جاهای امکان جذب پرز را دارد خودداری کنید .

لپ‌تاپ شما با استفاده از فن که زیر دستگاه قرار دارد نفس می‌کشد و با مسدود شدن شیار های خروجی، باعث می‌شود که لپ‌تاپ شما عمل تهویه را بدرستی انجام ندهد .

 

2. سعی کنید لپ‌تاپ شما از سطح صاف 2 تا 3 سانت فاصله داشته باشد .

درسته است لپ‌تاپ ‌های جدید نسبت به لپ‌تاپ های قدیمی گرمای کمتری تولید می‌کنند ولی لازم است که برای خنک شدن بهتر  چند سانت فاصله داشته باشند ، این کار به تهویه لپ تاپ کمک می‌کند.

 

3. برای کار های سنگین از کول پد استفاده کنید .

در هنگام خرید کول پد باید توجه داشت که کول پد شما خوب خنک کند و ورودی هوای لپ‌تاپ شما را مسدود نکند ( شیار وردی هوای زیر لپ‌تاپ ) ، بارها پیش آمده که لپ‌تاپ در هنگام استفاده از کول پد گرمای بیشتری تولید کرده که دلیل آن مسدود بودن وردوی هوای لپ‌تاپ است . پیشنهاد می‌کنیم در این صورت یک فاصله چند سانتی بین دستگاه و کول پد بگذارید .

 

4. از خوردن خوراکی  و آشامیدنی  هنگام کار با لپ‌تاپ خودداری کنید .

به دلیل حساس بودن کیبورد لپ‌تاپ این کار باعث جمع شدن خورده های خوراکی زیر آن می شود، که باعث تجمع مورچه و جانداران ریز می‌شود که باعث خراب شدن کیبورد شما می شود .

 

5. از استفاده کردن لپ‌تاپ با دستان خیس و مرطوب خودداری کنید که باعث خسارت های جبران ناپذیری می شود .

سعی کنید لپ‌تاپ خود را در جایی خشک یا کاور نگه دارید .‌ با این که برد های لپ‌تاپ های جدید در برابر رطوبت مقاومند ولی تمام اجزای آن به این صورت نمی باشد و ممکن است برای اتصالات مشکلی رخ دهد .

 

6. از فشار به لپ‌تاپ خودداری کنید صفحه های لپ‌تاپ بسیار نازک هستند که ممکن است بشکند .

از انباشته کردن وسایل  رو آن یا قرار دادن آنها در جای پر فشار خودداری کنید،  لپ تاپ را درست بگیرید قاب لپ‌تاپ ها ظریف و نازک هستند و ممکن است به برد آن فشار وارد شود .

 

7. هر دو سال یک بار لپ‌تاپ خود را سرویس کنید .

همه لپ‌تاپ ها بعد از گذشت چند مدت خروجی هوای آن ها از گرد غبار پر می شوند که این باعث می شود دستگاه ما نتواند به درستی  خود را خنک کند  و نکته دیگر ، لپ‌تاپ ها دارای سیلیکون های اتصال به خنک کننده هستند که بعد از گذشت چند مدت خاصیت خود را از دست می‌دهند و این باعث می شود که گرما را به خوبی انتقال ندهد .

 

8. از تکان دادن لپ‌تاپ های که از دیسک سخت استفاده می‌کنند بپرهیزید .

دیسک های سخت  یا همان HDD  در مقابل تکان ، لرزش و شوک حساس هستند که این کار باعث کم شدن عمر آن و کند شدن آن می شود که در موضوعی جدا به آن خواهیم پرداخت .

 

شما چه راه های دیگری را برای افزایش طول عمر لپ‌تاپ پیشنهاد می‌کنید ، با ما برای دوستانتان درمیان بگذارید ؟

Views: 25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *